Banden bestellen op pneus-online.fr
De bandenmarkt is een zeer concurrerende markt geworden. Internet dringt zich op als een nieuw concurrerend distributiekanaal.
Het is bekend dat de beste ideeën ontstaan door dagelijkse waarneming of persoonlijke behoefte. Als wedstrijdpiloot bij soms recreatieve clubs, voelde Alexis Nerguisian na elke wedstrijd de last van zijn bandenbudget. "Toen ik erachter kwam dat internet zich prima leende voor het bestellen van banden, ben ik van start gegaan".Pneus-online.fr is in november 2001 opgericht. Van 1500 euro in 2001, steeg de omzet naar 90 000 euro in 2002, 600 000 in 2003. "Nu, begin april 2004 hebben wij het resultaat van 2003 al overtroffen. Met als uitgangspunt een Franse en een Zwitserse vennootschap, is de site online te zien in Frankrijk, Zwitserland en in Luxemburg. Maar spreidt zich al gauw uit naar omringende landen.
EEN SUPER EENVOUDIGE MANIER VAN BESTELLEN
Drie cijfers, één letter. U hoeft alleen maar de afmetingen te weten van de gewenste band, of de gegevens over te nemen van uw huidige banden. U vult die maten in het venster in dat op de homepage van de site verschijnt. U selecteert de snelheidsindex, de fabrikant indien u een voorkeur heeft: de site toont alle beschikbare referenties. U geeft het aantal te leveren banden aan. Wanneer uw gegevens zijn opgenomen, kunt u betalen per creditcard via een beveiligd systeem, per overschrijving of voor mensen die nog hun twijfesl hebben over online betalen, per cheque.
DE WINST
Alexis Nerguisian bevestigt dat de prijzen van zijn producten 30 tot 50 % lager zijn dan die in de markt. Hoe komt hij bij zulke reducties? Hij noemt drie redenen: "De eerste is het 100% internet. Alle bestellingen worden gedaan via de website. Dat verklaart het ontbreken van telefoonnummers op de site om te voorkomen dat er gebeld wordt." De behoefte aan personeel is daarom beperkt: behalve de directeur, is er slechts één werknemer in het kantoor van Dardilly (Rhône, Frankrijk). "De tweede reden betreft de rechtstreekse bevoorrading door onze partners groothandelaars en fabrikanten. Wij hebben zelf niets op voorraad. Tot slot zorgen de grote hoeveelheden voor de daling van de prijzen." De oprichter is van mening dat zij nog verder naar beneden kunnen. Hij zegt dat te kunnen bereiken als de door een "vermaarde" fabrikant voorgestelde samenwerking doorgaat.
EN DE MONTAGE?
Er bestaat een struikelblok bij het persoonlijk aanschaffen van banden: Hoe moet je ze monteren? Er zijn maar weinig particulieren met een geschikte uitrusting. Het is moeilijk of bot om deze service te vragen aan je eigen garage wanneer die zelf banden verkoopt. Alexis Nerguisian heeft een oplossing gevonden. Hij creëert een kring van garagehouders, autocentra, montagecentra die deze klanten graag hun diensten aanbieden: "Er zijn er vandaag de dag ongeveer driehonderd. Het is niet onmogelijk dat de groei van dat aantal uitmondt in de oprichting van een eigen firmanaam". In het 15e arrondissement van Parijs verkoopt de carrosseriebouwer monteur-reparateur ook banden. Toch ging hij akkoord met het monteren van de banden van klanten van pneus-online.fr, "drie of vier per week". "Als ik de montage weiger zal de klant evenmin de banden bij mij kopen omdat mijn prijzen immers hoger zijn. Door ze te monteren verdien ik 13 euro. Daarnaast komt het voor dat we de klant waarschuwen voor eventuele reparaties die verricht moeten worden (vervangen van remblokken, bijwerken van de carrosserie). Wij stellen hen dan voor dat uit te voeren. Sommigen gaan daarmee akkoord. Dat betekent extra inkomsten. De bandenmarkt is heel moeilijk geworden. Soms moet ik meer dan 13 euro korting verlenen. Ik heb dus gekozen voor de realiteit van het delen van de markt."https://www.pneus-online.fr/
Wat de klanten ervan denken
De gecontacteerde klanten -allen zeggen geen enkele persoonlijke relatie te hebben met de oprichter van de site- bevestigen dat in verhouding tot de prijzen in de markt de kortingen oplopen tot 20 à 40 %. Marielle Tesson, restauranthouder in de Creuse - een tiental banden per jaar - waardeert dat de prijs van de levering is inbegrepen in de prijs. Manuel de Bastos, bedrijfsleider van stoeterij des Souches, vlakbij Rouen (Seine-Maritime), huurt "een feilloze vakkundigheid: snel antwoord, perfect verpakte banden. Twee vrienden, leidinggevenden van een autonetwerk en van France Télécom, rusten nu hun wagenpark uit via ditzelfde kanaal. Alain Michelet, detailhandelaar in onderdelen in de Haute-Savoie (Europièces, 300 à 400 banden per jaar), is net zo tevreden, maar zou graag zien dat de leveringstermijn van 4 à 5 dagen zou worden teruggebracht tot 24 of 48 uur.
Passage uit de "ARGUS" van Donderdag 13 Mei 2004



